بزرگسالان

روش های درمانی زیادی را براینوجواتات بالای 13 سال و بزرگسالان وجود دارد که شامل براکتهای فلزی، شفاف و همرنگ دندان و ارتودنسی نامرئی یا اینویزالاین می‌باشد.

تعداد بزرگسالانی که درمان ارتودنسی را انتخاب می کنند سال به سال در حال افزایش است.

اما آیا درمان ارتودنسی در بزرگسالی واقعا جواب می دهد؟

اگرچه دوران کودکی زمان ایده‌آلی برای اصلاح موقعیت دندان‌ها است، ارتودنسی در سنین بالا هم کاملاً برای بزرگسالان جواب میدهد و میتوانند به صاف شدن دندان های دائمی و بهبود ظاهر و زیبایی لبخند دست یابند.پس از اتمام درمان ارتودنسی، ممکن است نیاز به استفاده از نگهدارنده باشد تا از پسرفت نتایج درمان جلوگیری شود.

مزایای ارتودنسی در سنین بالا

وقتی بزرگسالان استفاده از براکت را انتخاب می‌کنند، سریع‌تر به درمان ارتودنسی خود متعهد می‌شوند. متعهد بودن به حضور در ویزیت ها، بهداشت دهان و دندان و به طور کلی مراقبت از دستگاه ارتودنسی مزیت بزرگ ارتودنسی بزرگسالان است زیرا درمان ارتودنسی را بدون دردسر، روان و در کل سریعتر می کند.

محدودیت های ارتودنسی در بزرگسالان

از آنجایی که بزرگسالان به طور فعال رشد نمی کنند، برخی از مشکلات فکی قابل اصلاح نیستند زیرا  رشد را نمی توان مانند کودکان  اصلاح یا مهار کرد.

قبل از شروع ارتودنسی باید مطمئن شوید که از نظر دندانی مناسب هستید. از آنجایی که بزرگسالان سابقه دندانی طولانی‌تری دارند و معمولاً پر کردن و روکش‌های بیشتری دارند، باید قبل از شروع درمان مطمئن شویم که همه چیز مرتب است. اگر در گذشته ارتودنسی داشته‌اید، باید سلامت ریشه‌های دندانها بررسی شوند، یک رادیوگرافی ساده OPG به طرح درمان درست ما کمک میکند.

دکتر حسینی خواه در کلینیک تخصصی ارتودنسی بهترین نتایج و رضایت بیماران را در این منطقه ارائه دهد. اگر به دنبال یک متخصص ارتودنسی با سال ها تجربه در نزدیکی خود هستید، می توانید به ما اعتماد کنید. برای شروع آماده اید؟ امروز وقت مشاوره بگیرید!

 

 

 

.